Magánélet és párkapcsolat

A kapcsolataink minőségéért nagyon sokat tehetünk, legyen az baráti vagy párkapcsolat: a mi felelősségünk a milyensége. Az utóbbiakra fókuszáltunk, amikor 10 pontban összegyűjtöttük, mi mindent tehetünk azért, hogy a párkapcsolatunk ne csak hetekre szóljon vagy ha már hosszabb ideje benne vagyunk, akkor ne börtön és teher legyen. Szeretetkapcsolatok léteznek, azonban meg kell dolgozni értük.

Milyen életmódot szeretnél élni? Mi az a probléma, amit meg akarsz és meg tudsz oldani ma? Vannak olyan kérdések, amelyekre nem jön rutinból a válasz, hosszas gondolkodást igényelnek. Tölts velük időt, akár heteket, megéri. Hisszük: sosem késő helyes kérdéseket feltenni magunknak. Az ezekre adott válaszok ugyanis irányt mutatnak az életünknek - és a gyerekeinknek is.

Hétvége, szabadság, házimunka, főállású szülő, kirándulás, barátok, alvás, alfa-állapot, mosogatás, vasalás, mozi, foci – mindenkinek más és más jut eszébe a pihenésről. Bár a kikapcsolódást jelentő időtöltésben különbözőek vagyunk, mégis lehet néhány olyan gondolat, amely mindannyiunkat inspirál ha a pihenésről van szó. Íme 5+1 gondolat híres íróktól, amelyek még szebbé tehetik az időszakot, amikor nem a munka a főszereplő az életünkben...

Egy kisgyerek naponta akár háromszáz alkalommal nevet, felnőttként aztán már az is jó aránynak számít, ha naponta legalább tizenötször elmosolyodunk. Pedig jóval többször is tehetnénk, szokást formálhatnánk belőle, hiszen a humor gyógyít, edz, fizikálisan és mentálisan is jobb állapotba kerülünk tőle. Van megoldás, például olvassatok vicceket!

Hiába van a közösségi oldalakon több ezres „barát-táborunk”, olyan, akivel kibeszélő-showt tarthatunk, már alig akad, minden harmadik ember barátságok nélkül éli a mindennapjait. Pedig a barátok, a velük való fizikai találkozások hozzájárulnak a mentális egészségünkhöz, csökkentik a vérnyomást és pozitívan hatnak az örömérzetünkre is.

Férj, feleség, szülő, gyerek, barát, kolléga, szomszéd – megannyi szerep, amit nap, mint nap megélünk és váltogatunk (jó esetben nem játszunk). Van, amelyiket szeretjük, van, amelyiket tanuljuk és olyan is lehet, ami nem kényelmes szerep, fárasztó, tapad-ragad. Mikor érezzük jól magunkat? Ha a szerepekben – amikben 0-24-ig mi alakítunk, nem veszünk el, nem ragadunk bele, hanem meg tudjuk élni valódi önmagunkat.

Ismered a tanmesét? Egy tanár, minden diákjának azt a feladatot adta fel a következő hétre, hogy vegyenek egy karton dobozt és az elkövetkező héten minden egyes személyért aki bosszúságot okoz nekik, akiket nem szívlelnek és akiknek nem tudnak megbocsátani, tegyenek be a ládikóba egy barackot, arra tegyenek egy címkét is az illető személy nevével... A folytatás igazán tanulságos!